hledat
Potřebujete poradit? Volejte 603 430 176
kategorie

Produkty

Aktuální kurz EURO

1 EUR = 23.50 Kč

Vybírat podle

Petr Hoffmann - Od pramene čínské medicíny

Země původu: Česká republika
Dostupnost: skladem
Cena: 330,-
ks
Dva příběhy ze života:
Dynastie Han, rok 154 př. n. L, severní Čína. Žena mandžuského nájezdníka pracuje na poli. Fouká chladný vítr. Odpoledne ji po práci škrábe v krku, pociťuje ztuhnutí šíje a bolesti hlavy s vodovou rýmou. Navštíví místního bosonohého lékaře, který jí připraví odvar z několika čínských bylin. Během několika hodin se její stav podstatně změní k lepšímu a do dvou dnů je zcela zdráva.
Rok 1998, Vancouver, Kanada. Pan McCarthy, marketingový manažer vystupuje z klimatizovaného letadla. Zpocený pak usedá do klimatizovaného taxíku. Večer v hotelu pociťuje bolesti hlavy se ztuhnutím šíje, pálení v hrdle, objevuje se vodová rýma s opakovaným kýcháním. Na radu svého čínského obchodního partnera navštíví lékárnu s tradiční čínskou medicínou, kde mu doporučí čínské bylinné tablety Chlad ranní mlhy. Po několika hodinách příznaky ustupují, aby do dvou dnů zcela vymizely.
V obou případech se jednalo o tzv. napadení zevním chladným větrem. Tento stav se projevuje a léčí s pomocí čínské medicíny po věky věků stejně.
Oba příběhy trefně vystihují sílu tradiční čínské medicíny, která se už po staletí a tisíciletí nepotřebuje nijak reformovat. Vše podstatné bylo objeveno, jen je vždycky potřeba přizpůsobit se okolním podmínkám a pokorně přijímat zkušenosti předků prověřené věky. Jednoduchost, logičnost a názornost patří rozhodně k přínosu tradiční čínské medicíny dnešní mu člověku. Pak už jen záleží na každém, jaký postoj zaujme ke svému zdraví, má-li otevřenou mysl a chce pochopit taje čínské medicíny.
 
O autorovi:

MUDr. Petr HOFFMANN (1960) pochází z Pošumaví, je ženatý, má 3 děti a žije na Dobré Vodě u Českých Budějovic. Po absolvování Fakulty dětského lékařství UK v Praze a po atestaci pracoval jako obvodní dětský lékař. Od roku 1990 do roku 1995 studoval tradiční čínskou medicínu na Československé sinobiologické univerzitě v Praze a poté i v Číně, v zámoří či v Evropě. Od roku 1996 se začal jako jeden z prvních lékařů v ČR ve své praxi v Č. Budějovicích zcela věnovat čínské bylinné léčbě. Spolupracuje i s ostatními lékaři na propojení západní a východní medicíny v praxi včetně výzkumů čínských bylinných směsí. Ve své ordinaci školí i lékaře, studující čínskou medicínu. Je zastáncem teorie, že trvalé studium, které je denně přetavováno v praxi do zkušeností, které se pak již nezapomínají, jsou těmi našimi nejlepšími učiteli...