hledat
Potřebujete poradit? Volejte 603 430 176
kategorie

Produkty

Aktuální kurz EURO

1 EUR = 23.50 Kč

Vybírat podle

Schindeleho minerály 400g

Země původu: Rakousko
Dostupnost: není skladem
Cena: 659,-
Fairtrade Fairtrade Fairtrade

Zdravotnický prostředek s kyselinou křemičitou a železem.

Schindeleho minerály jsou kamenná moučka bohatá na minerály a stopové prvky. Potřebnost těchto látek pro zachování zdraví byla vědou vícekrát dokázána.

Je jasné, že všechny látky i ty nejdůležitější a nejzdravější užívané v přemíře škodí. Proto byla položena otázka možného předávkování některými minerály při užívání Schindeleho minerálů.

V jedné studii provedené v únoru 1994 bylo dokázáno, že složení a množství látek, obsažené v 6 g Schindeleho minerálů (odpovídá jedné čajové lžičce) při denním užívání, je zdravotně nezávadné.

V této studii bylo prozkoumáno, které látky a v jakém množství se rozpustí v žaludečních kyselinách a tak mohou být tělem přijmuty. Protože ne celé množství látek, které Schindeleho minerály obsahují může být tělem přijmuto, pouze ta část které se v žaludku rozpustí.

Analýza dokázala. že například jen 3,5 % hliníku je rozpustná a zbytek je vázán, z tohoto důvodu je při denní spotřebě 6 g mletých minerálů pozřeno hliníku jen nepatrné množství 6,48 mg, což odpovídá ca. 10% ADI-hodnoty (acceptable daily intake - přijatelná denní dávka). Hodnota ADI je světovou zdravotnickou oraganizací vědecky stanovené množství substance, která je při celoživotní denní spotřebě považována jako zdravotně akceptovatelná. Vzhledem k tomu je napříkald obsah hliníku v Schindeleho minerálech zdravotně nezávadný.

Na druhé straně je dodáván vysoký podíl železa (ca. 12 mg za denb). Toto množství odpovídá 85% denní potřeby železa. Proto je třeba se zříci současného užívání preparátů obsahujících železo zároveň se Schindeleho minerály.

Studie dále ukázala, že všechny ostatní látky obsažené v Schindeleho minerálech leží velice daleko pod ADI hodnotami. Tímto mohou být užívány Schindeleho minerály, v doporučené denní dávce také dlouhodobě, bez jakýhkoliv obav z předávkování minerály, stopovými prvky nebo těžkými kovy.

Pramen: Dr. Roger Kalbermatten, Phyto-Consulting

SLOŽENÍ: Jemně mleté minerály.

 
Ø na 100g
Ø v denní dávce 6g
Kyselina křemičitá, Křemík SiO2, Si2O3
67060 mg
4023 mg
Hořčík Mg
126 mg
7,56 mg
Železo Fe
499 mg
29,98 mg 214%*
Vápník Ca
167 mg
10 mg
Draslík K
134 mg
8,04 mg
Fosfor P
14,5 mg
0,87 mg
Mangan Mn
14,4 mg
0,86 mg 43%*
Sodík Na
16,2 mg
0,97 mg
Zinek Zn
1,7 mg
0,10 mg
Měď Cu
0,7 mg
0,04 mg
Bárium Ba
1,6 mg
96 μg
Chróm Cr
570 μg
37 μg 92,5%*
Nikl Ni
1,11 mg
66 μg
Kobalt Co
0,96 mg
57,4 μg
Vanad V
0,99 mg
59,8 μg
Titan Ti
13,1 mg
780 μg
Bor Bo
0,65 mg
39 μg
Molybden Mo
0,1 mg
6,5 µg

Tabulka je aktuální od června 2015

NRV = referenční výživová hodnota v %

* podíl na doporučené denní dávce podle nařízení o výživové hodnotě

Energie ve 100 g prášku:
0 kJ; bílkoviny 0, tuky 0, cukry 0
 
DÁVKOVÁNÍ:
1 odměrka (6g - přibalena) za den do vody nebo jiného vhodného nápoje, zamíchat a vypít. Nejlépe nalačno deset minut před jídlem.
Doporučuje se nepřekračovat denní dávku.
Potravinové doplňky nejsou náhradou vyvážené a pestré stravy.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Neužívejte zároveň s léky nebo homeopatickými přípravky – časový odstup minimálně 2 hodiny.
Neužívejte společně s černým/zeleným čajem, kávou nebo mlékem, tyto nápoje mohou blokovat příjem železa. Odstup 1 - 2 hodiny!
Neužívejte společně s vitamínovými přípravky E nebo s oleji silně obsahujícími vitamin E. Odstup 1 - 2 hodiny.
Mnoho pijte – stolice se může černě zabarvit, protože produkty látkové výměny a nezužitkovatelné minerály, jako např, železo, mohou být vyloučeny.
Přechodně může dojít ke zhoršení stavu (např.: klouby začnou více bolet) nepřestávejte však minerály brát, po pár dnech se stav výrazně zlepší.
 
POZOR:
Osoby, které trpí hemochromatózou (poruchou vyvolanou zvýšeným vstřebáváním železa) nesmí užívat Schindeleho minerály, kvůli vysokému obsahu železa.
 
OBSAH:
400 g
 
ocenění schindeleho minerálů:
 
Schindeleho minerály by se určitě měly stát pravidelnou součástí Vašeho jídelníčku, což bylo potvrzeno i následujícími vyznamenáními:
  • Stříbrná medaile iena 86 Internartionale Ausstellung „Ideen-Erfindungen-Neuheiten“ v Norimberku
  • Zlatá medaile Futura 86 ve Štrasburku
  • Zlatá medaile Spolku rakouských vlastníků patentů a vynálezců ve Vídni v roce 1986

NAŠE TIPY:

Hodně pijte! Tělo se čistí, je posílená činnost ledvin a jater, normální je černá stolice.

U někoho může po prvních dávkách minerálů nastat přechodné zhoršení stavu. Je možné též začít s menším množstvím, než doporučeným a postupně si přidávat.

Pro lepší vyhodnocení účinků je velmi průkazné nechat si udělat krevní obraz před a 1-2 měsíce po užívání minerálů. Popřípadě i jaterní testy (odstup alespoň 3 měsíce).

DALŠÍ POUŽITÍ:
 
Pleťová maska

Pro mastnou pleť:

1 polévkovou lžíci Schindeleho minerálů a 1 polévkovou lžíci vody dejte do misky, dobře promíchejte, až vznikne směs, kterou snadno rozetřete – naneste a nechte minimálně 20 minut působit – protože se voda velmi rychle odpaří, průběžně přikládejte navlhčené dlaně na masku.

Pro suchou pleť:

1 polévkovou lžíci Schindeleho minerálů a 1 polévkovou lžíci vody a oleje (např. jojobový, olivový, třezalkový) dejte do misky, dobře promíchejte, až vznikne směs, kterou snadno rozetřete – naneste a nechte minimálně 20 minut působit, až se začne maska rozpadat pomocí navlhčených dlaní ji uhlaďte.

Schindeleho minerální koupel

Pro celkovou koupel potřebujete 1- 2 hrsti Schindeleho minerálů. Během koupele vodu řádně promíchejte, taky aby se minerály usazené na dně vany dostaly do koupele. Při vanové koupeli nezapomeňte na olejovou lázeň, protože minerály mohou pokožku vysušit, u suché pleti se proto doporučuje olejová lázeň.

Po koupeli se osprchujte a pokud je to možné „schněte na vzduchu“ nebo se zabalte do velké (staré a tmavé) osušky. Poté pokožku ošetřete tak jak jste zvyklí.

Pokud máte doma novou vanu, je třeba použít protiskluzovou podložku, Schindeleho minerály jsou sice velice jemně mleté, ale mohou při tření fungovat jako smirkový papír.

Schindeleho minerály zvířata

Pes

max 1g/15 kg tělesné hmotnosti /den – nasypat přes dužnaté krmivo, nebo přimíchat do krmiva- dostatečně přistavit vodu
Psi v růstu – poloviční dávku.

Kočky

špetku nasypat přes dužnaté krmivo, dostatečně přistavit vodu.

Kůň

10g/70-100 kg tělesné hmotnosti /den – ve vodě zamíchat, nebo přidat volně do koryta na krmení.
(dávka 10 g odpovídá 1 vrchovaté polévkové lžíci na koně/den)
U koní zamíhejte s vodou nebo přimíchat do krmiva s melasou- člověk musí zkusit, co koně chtějí.

Více se o Schindeleho minerálech můžete dočíst ve stejnojmenné knize ZDE

 

Fotogalerie produktu: