hledat
Potřebujete poradit? Volejte 603 430 176
kategorie

Produkty

Aktuální kurz EURO

1 EUR = 25.60 Kč

Vybírat podle

Bio Darjeeling TGBOP 120g

Země původu: Indie
Dostupnost: skladem
Cena: 117,-
ks
BIO kvalita Fairtrade Fairtrade Fairtrade Fairtrade

Pochází z čajové plantáže Makaibari v Darjeeling v Indii.

Milovníci a znalci čajů vědí, že asi nejlepší čaj pochází z Darjeelingu na severovýchodu Indie. V tomto regionu se nacházejí ideální klimatické podmínky a úrodná půda, jež prospívá čajovým keřům. Tyto dané skutečnosti a 150-ti letá tradice pěstování čaje umožňují výrobu špičkového čaje, který svou barvou, chutí a vůní těžko hledá konkurenci.

Čajová zahrada Makaibari

Na čajové plantáži Makaibari žije a pracuje na 700 obyvatel indického Dárdžilingu. Třetina z nich jsou ženy. Kromě státní minimální mzdy dostávají příspěvky na osivo a stavbu domů. Základní lékařské ošetření je bezplatné stejně jako školní docházka. Penzijní sociální program zajišťuje péči ve stáří. Každé tři roky volí dělníci svou radu, která se stará o rozdělování sociálních příplatků, které dostávají ze systému Fair Trade.

Příprava:
1 čajovou lžičku čaje vložíme do šálku a zalijeme horkou, ale nevařící vodou a necháme cca. 3 min. vyluhovat.

užití:
Pije se 1 - 3 x denně.

SKLADOVÁNÍ:
V suchu a teplotě do 25°C
 Produkt ekologického zemědělstvíFair Trade produktProdukt ekologického zemědělství
obsah:
120g
 
Certifikace:
 
CZ-ABCERT- 02
Fair Trade (Spravedlivý obchod)
V polovině minulého století si stále více spotřebitelů uvědomovalo, že si u nás ve vyspělých zemích můžeme koupit zboží z rozvojových zemí za neadekvátně nízkou cenu. Tohoto nepoměru se dosahuje tím, že se producentům platí minimálně nebo vůbec, využívá se dětská práce a přírodní zdroje se zneužívají pouze ke krátkodobému zisku. Z těchto důvodů vzniká systém Fair Trade, který zaručuje producentům důstojné životní a pracovní podmínky (spravedlivá odměna za práci, dodržování sociálních a hygienických standardů), nezneužívá dětskou práci a řídí se pravidly ekologického zemědělství. Celý systém je certifikován a jeho součásti podléhají kontrolám.
 
Fair Trade tvoří most z beznaděje k důstojnému životu.
Zakoupením Fair Trade produktů pomáháte lidem v rozvojových zemích.