hledat
Potřebujete poradit? Volejte 603 430 176
kategorie

Produkty

Aktuální kurz EURO

1 EUR = 24.90 Kč

Vybírat podle

BIO palmový cukr 200g El Puente

Země původu: Indonésie
Dostupnost: není skladem
Cena: 65,-
BIO kvalita Fairtrade Fairtrade Fairtrade

Surový nerafinovaný palmový BIO cukr z květů palmy Arenga z Indonézie.

Palmový cukr je méně kalorický než cukr řepný nebo třtinový. Pochází z Indonézie, kde má výroba palmového cukru dlouhodobou tradici. Základní surovinou je přirozeně sladká šťáva z květů, nacházejících se vysoko ve vrcholcích palmy. Sesbíraná sladká šťáva se nejprve vaří, několikrát filtruje a poté, aby se vytvořili drobné krystalky, se musí za stálého míchání vychladit. V indonéských vesnicích je často tato výroba cukru jediným zdrojem příjmů.
Palmový cukr je vyráběn indonéským sdružením Profil Mitra Abadi. Pomocí přímého prodeje v rámci Fair trade, nezávislém na překupnících, se zvyšuje výdělek výrobních skupin.
Fair trade zajišťuje důstojné pracovní podmínky, cenovou garanci, předfinancování produkce, příplatky na rozvojové projekty, dlouhodobou spolupráci, příplatky za produkci v bio kvalitě a přísné kvalitativní kontroly zajišťující excelentní kvalitu.

skladujte v suchu

Obsah:Produkt ekologického zemědělství
200g

Certifikace:

CZ-ABCERT- 002
Fair Trade (Spravedlivý obchod)

V polovině minulého století si stále více spotřebitelů uvědomovalo, že si u nás ve vyspělých zemích můžeme koupit zboží z rozvojových zemí za neadekvátně nízkou cenu. Tohoto nepoměru se dosahuje tím, že se producentům platí minimálně nebo vůbec, využívá se dětská práce a přírodní zdroje se zneužívají pouze ke krátkodobému zisku. Z těchto důvodů vzniká systém Fair Trade, který zaručuje producentům důstojné životní a pracovní podmínky (spravedlivá odměna za práci, dodržování sociálních a hygienických standardů), nezneužívá dětskou práci a řídí se pravidly ekologického zemědělství. Celý systém je certifikován a jeho součásti podléhají kontrolám.

Fair Trade tvoří most z beznaděje k důstojnému životu.
Zakoupením Fair Trade produktů pomáháte lidem v rozvojových zemích.