hledat
Potřebujete poradit? Volejte 603 430 176
kategorie

Produkty

Aktuální kurz EURO

1 EUR = 24.90 Kč

Vybírat podle

Amarantový olej 50ml Elit

Země původu: Ukrajina
Dostupnost: není skladem
Cena: 232,-
RAW - potraviny, které byly zpracovávány při teplotě nepřesahující 45°C Fairtrade Fairtrade Fairtrade

Amarant je širokolistá jednoletá travní rostlina o výšce 3-4 metry s množstvím nádherných květenství obsahujícími velmi měkká semena v odstínech od bílé, krémové, růžové, červené až černé barvy o průměru pouze 1-1,5 mm. Každá rostlina produkuje 40-60 tisíc semen.
Země původu amarantu je střední Amerika. Produkty z něho v průběhu mnoha staletí a tisíciletí patřily do jídelníčku Aztéků a Inků. Do Evropy byl amarant zavezen v 16. století. Je symbolické, že samo slovo amarant z řeckého slova amarantos znamená nevadnoucí, věčný kvítek. Květenství amarantu skutečně nikdy neuvadají. Vysušený amarant může po celou zimu být ve váze, za což ho nazývají zimním přítelem lidí. Starým Řekům amarant sloužil jako znak nesmrtelnosti. Švédská princezna Kristýna dokonce založila v roce 1653 řád kavalírů Amarantu. Po více než čtyřsetletém zapomnění si lidstvo vzpomnělo na tuto plodinu, která má unikátní chemické složení, čímž se řadí k univerzálnímu použití.
Zvláštní pozornost vědců přitáhla skutečnost, že amarant patří k rostlinám typu C (čtyřuhlíkového) a má zvláštní druh fotosyntézy, čímž se vyjasňuje i kolosální potence produktivity a růstu. Stravuje 2-2,5 × více uhličitého plynu než jiné rostliny obdobného druhu (kukuřice, cukrová třtina atd.).

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE na 100 ml výrobku:
Energetická hodnota na 100 g: 898,2 kcal/3761 kJ - tuky 99,8 g, bílkoviny 0 g, sacharidy 0 g;

SKLADOVÁNÍ:
Skladujte v chladu.

SLOŽENÍ:
100% za studena lisovaný olej z amarantových semen

UŽÍVÁNÍ:
1-3 čajové lžičky denně nejlépe 20-30 minut před jídlem, může se přidávat i do stravy.
Vnější použití: mazat kůži, sliznice. Na kůži po namazání zůstane málo nebo vůbec nic. Kůže zůstává dlouho zvlhčená a chráněná.

OBSAH:
50 ml

Fotogalerie produktu: