hledat
Potřebujete poradit? Volejte 603 430 176
kategorie

Produkty

Aktuální kurz EURO

1 EUR = 23.50 Kč

Vybírat podle

AMVRAKIA olivy Kalamata s peckou Extra Jumbo 1kg

Novinka
Země původu: Řecko
Dostupnost: skladem
Cena: 248,-
ks
RAW - potraviny, které byly zpracovávány při teplotě nepřesahující 45°C Fairtrade Fairtrade Fairtrade
Olivy Kalamata s peckou 1kg, Extra Jumbo
 
U těchto oliv v kilovém balení si přijdou na své jak znalci tak milovníci oliv, kteří ocení olivy s peckou, čímž si olivy znatelně více uchovávají původní chuť.
 
Tyto velmi chutné, křupavé a masité olivy mají velikost Extra Jumbo (161/180) a jsou charakteristické svou lehce kořeněnou chutí.
 
V čem jsou olivy vyrobené a balené v Řecku něčím výjimečným?
 
Na rozdíl od jiných národů, které se věnují olivám, si Řekové nejdéle zachovali tradici - nesnaží se olivy znehodnotit tím, že by je strojově sbírali a pak se podřadné olivy fermentovali, aby se dali prodat.
 
Řekové jsou na své olivy hrdí.
 
Starověcí Řekové byli a jsou a jistě budou zanícenými kuchaři a kulinářskými experimentátory. To staletími vedlo k tomu, že Řekové v rámci tradic zpracovávají řecké "olivy" tak, aby si zachovali svou tradiční plnou chuť a marinády, do kterých se olivy nakládají, olivu dochutí tak, že jde o kulinářskou delikatesu. Každá oblast v Řecku si drží v tajnosti způsob marinování oliv. Někteří nakládají olivy do olivového oleje, vinného octu, vína či kombinace vína a medu. K dochucování oliv používají Řekové aromatické byliny, jako je divoký fenykl a oregano. Šťavnaté olivy se marinují jinak, než masité olivy a samotnou kapitolou je úprava tradičních řeckých oliv Kalamata. Jinak se nakládají zelené olivy se světle hnědou barvou, jinak se upravují červené až do fialova zbarvené olivy a jinak se dochucují plně dozrálé olivy.
 
Co je ale podstatné, koupí řeckých oliv nikdy neuděláte chybu, protože půjde vždy o gurmánský zážitek. Je pravda, že jsou cenově dražší, ale o to větší zážitek zažijete při jejich konzumaci.
 
SLOŽENÍ:
olivy Kalamata, bez přidané soli, kyselina mléčná
 
NÁVOD K PŘÍPRAVĚ:
K přímé spotřebě.
 
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE na 1000g výrobku:
energetická hodnota: 2370 kcal; tuky: 250g; z toho nasycené mastné kyseliny: 25g; sacharidy: 67g; bílkoviny: 13g; vláknina: 67g.
 
SKLADOVÁNÍ:
Skladujte v chladu a suchu, ne na přímém slunci. Po otevření uchovejte v lednici.

OBSAH:
1 kg s peckou

Fotogalerie produktu: