hledat
Potřebujete poradit? Volejte 603 430 176
kategorie

Produkty

Aktuální kurz EURO

1 EUR = 23.50 Kč

Vybírat podle

Kustovnice čínská 1kg Zdraví z přírody

Země původu: Čína
Dostupnost: skladem
Cena: 359,-
ks
RAW - potraviny, které byly zpracovávány při teplotě nepřesahující 45°C Fairtrade Fairtrade Fairtrade

Sušené ovoce jednodruhové.

Plody kustovnice čínské (Lycium chinense Mill.) sušené výhradně na slunci v Čínských podhůřích Himalájí, bez chemického ošetření. Známá je též pod názvem Goji. Sušené plody se vyznačují červenou barvou a velikostí asi jako sušené rozinky. Chutí připomínají něco mezi sušenou brusinkou a šípkem, jsou však mnohem sladší a bez kyselé příchutě.

V Číně, odkud tento léčivý klenot pochází, je zcela běžným a nepostradatelným doplňkem stravy. Její blahodárné účinky jsou v její domovině známy již celá staletí, vždyť první zmínka o jejím užívání byla zaznamenána již kolem roku 100 našeho letopočtu.
 
SLOŽENÍ:
Plody kustovnice čínské. Výrobek může obsahovat stopy arašídů, jiných skořápkových plodů, lepku, sezamu a SO2. I přes několik kontrol nelze vyloučit výskyt cizích předmětů (zbytky pece, stopek aj.)
 
SKLADOVÁNÍ:
Skladujte v suchu a chladu. Chraňte před přímým slunečním zářením.
 
NUTRIČNÍ HODNOTY:
Průměrná výživová hodnota na 100g:
Energetická hodnota 1516 kJ (362 kcal); Bílkoviny 10,6 g; Sacharidy 66,4 g, z toho cukry 54 g; Tuky 6,9 g, z toho nasycené mastné kyseliny 1,2 g; Vláknina 4,8 g; Sodík (Na) méně jak 0,05 g
Průměrná výživová hodnota na 25g:
Energetická hodnota 379 kJ (91 kcal); Bílkoviny 2,7 g; Sacharidy 16,6 g, z toho cukry 13,5 g; Tuky 1,7 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,3 g; Vláknina 1,2 g; Sodík (Na) méně jak 0,01 g
Porce (25g) (Doporučená denní dávka pro dospělou osobu při příjmu 2000 kcal/den. Individuální spotřeba se může měnit na základě věku, pohlaví, hmotnosti a fyzické aktivity.):
Energetická hodnota 91 kcal (5%); Cukry 13,5 g (15%); Tuky 1,7 g (3%); NMK 0,3 g (2%); Na méně jak 0,01 g (1%)
 
ZPŮSOB POUŽITÍ:
- přímá konzumace sušených plodů podobně jako rozinek
- ve formě čaje: 2 - 3 čajové lžičky plodů zalijeme horkou vodou a necháme 20 minut louhovat; čaj je možné si přisladit medem, i vylouhované plody jsou velmi chutné a lze je rovněž konzumovat
- dále dle Vaší fantazie lze Goji zpestřit jídelníček a přidávat ji do jogurtu, cereálních směsí, ovocných koktejlů, rýžové a kukuřičné kaše, ovocných knedlíků, jablečného štrůdlu ...
 
Upozornění:
Po 3 týdnech užívání vynechejte 1 týden. Skladujte v suchu při pokojové teplotě. Není určeno pro děti do 3 let!
 
Bližší informace:
Kustovnice čínská (Lycium chinense Mill.) je keřovitá trvalka s převislými větvemi, dorůstající výšky 1 – 3 metrů. Má střídavé listy, kvete drobnými fialkovými květy, plody jsou jasně červené bobule na stopkách. Areálem rozšíření je severní a západní Čína.
Plody snadno podléhají při styku s pokožkou oxidaci. Proto je jejich sběr řešen tak, že jsou lehce setřeseny na plachty a poté dosušovány na slunci. Vyloučeno je jakékoli umělé dosušování či další chemické ošetření. Tímto procesem je tak docíleno maximálního šetrného zpracování a přirozené nutriční hodnoty plodů.
 
Tip:
Pokud Vám přijdou sušené plody příliš tvrdé, vložte do sáčku čerstvý plátek jablka. Goji za den absorbují vlhkost a změknou. Jejich změknutí docílíte i po několika dnech, kdy sáček necháte otevřený - absorbují vlhkost ze vzduchu.
 
BALENÍ:
1 kg

Fotogalerie produktu: