hledat
Potřebujete poradit? Volejte 603 430 176
kategorie

Produkty

Aktuální kurz EURO

1 EUR = 23.50 Kč

Vybírat podle

Palmový olej Carotino Premium 500g Commodity Trading

Země původu: Malajsie
Dostupnost: není skladem
Cena: 179,-
RAW - potraviny, které byly zpracovávány při teplotě nepřesahující 45°C Toto zboží dodáváme do prodejen uvedených na našem eshopu pod ikonou PRODEJNY Fairtrade Fairtrade Fairtrade

Palmový olej Carotino, který Vám nabízíme, pochází z Malajsie. Není možné ho tak spojovat například s divokým rozvojem plantáží a požáry v Indonésii. Dle vyjádření výrobce je veškerý náš palmový olej vyráběn v režimu udržitelnosti. Firma Carotino, jako "vlajková loď" malajsijských výrobců palmového oleje, je zakládajícím členem organizace RSPO (Kulatý stůl za udržitelnost palmového oleje).

Pro více informací odkazujeme na webové stránky výrobce, kde podrobně popisuje svoje výrobní procesy se vztahem k životnímu prostředí:
http://www.carotino.com/sustainable-agricultural-and-milling-practices-14.aspx

SLOŽENÍ:
100% červený palmový olej
 
Červený olej Carotino je chutná alternativa olivového oleje i jiných dalších jedlých olejů, produkt bez cholesterolu a GMO, který se díky obsahu přírodních jednodruhových nenasycených tuků hodí na vaření, pečení, smažení i k přípravě salátů. Olej z červeného palmového ovoce použitý v oleji Carotino se používá již 5 000 let a to ve více než 130 různých zemích, pochází z ekologicky udržitelných plantáží v Malajsii, kde je pěstován pod přísným ekologickým dozorem. Palmový olej se získává z čerstvého palmového ovoce, a proto by se neměl zaměňovat s palmovým jádrovým olejem, který se extrahuje ze semen palmového ovoce a má tedy odlišné chemické i fyzikální vlastnosti a tedy i použití.
 
Vlastnosti:
- neobsahuje žádná umělá barviva, konzervační látky či přísady, nenajdete v něm hydrogenované tuky, které zvyšují hladinu „špatného“ cholesterolu
- potravinářským výrobkům dodává dlouhodobou stabilitu, přitažlivý vzhled, neovlivňuje jejich chuť, neváže na sebe negativní pachy
- vyniká schopností zadržovat vodu bez emulgátoru
- je vyráběn bez hydrogeneze, tj. bez trans mastných kyselin
- je lehce stravitelný a příznivě podporuje metabolizmus organizmu
 
POUŽITÍ V KUCHYNI:
Nespornou výhodou tohoto oleje je, podobně jako u oleje kokosového, že jej lze užít kromě přípravy pokrmů studené kuchyně (saláty, pomazánky, dezerty, sladká jídla, omáčky ...) i k přípravě teplých jídel při smažení, pečení a fritování, neboť tím neztrácí zdraví prospěšné přírodní látky. Díky svému vysokému bodu varu (min 250 °C) se palmový olej nepřepaluje a nedochází tedy k uvolňování nepříjemného zápachu. Charakteristické je pro něj to, že vzhledem ke své typické červeno-oranžové barvě, která je způsobena přirozeně vysokým obsahem karotenů v plodech, zbarvuje i připravované pokrmy do červena. Při používání oleje Carotino bude mnoho vašich výtvorů mít jemný zlatý nádech a přitažlivější chuť, to vše bez použití umělých přísad nebo barviv.
 
BLIŽŠÍ KOMENTÁŘ:
Palmový olej a jeho užívání má širokou historii, k přípravě jídla se užívá již více než 5000 let. Plod, ze kterého se olej získává, je tmavě červené barvy velikosti velké švestky a roste ve velkých trsech. Jeden trs váží od 10 do 40 kg. Každý plod obsahuje jedno semeno.
Palmový olej se získává z dužiny plodu obklopující toto semeno. Plody se nejprve spaří, potom rozdrtí a vylisují. Semena se při lisování plodů uvolní a používají se po rozdrcení dále k lisování oleje. Olej ze semen se označuje jako palmojádrový. Palma olejná představuje nejproduktivnější olejnatou rostlinu, produkující až 5 tun oleje na hektar (řepka olejná jen 1,2 tuny).
Firma CAROTINO z Malajsie je jedinou firmou na světě, která červený palmový olej komerčně vyrábí tímto šetrným postupem. Právě barvou a obsahem karotenů se červený palmový olej liší od ostatních olejů, včetně klasického palmového oleje. Od poloviny 20. století se palma olejná ve velkém množství pěstuje především v Malajsii a Indonésii.
 
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE na 100 g výrobku:
energetická hodnota: 3450 kJ/824 kcal; tuky: 92 g; z toho nasycené mastné kyseliny: 39 g; sacharidy: 0 g; z toho cukry: 0 g; bílkoviny: 0 g; sůl: 0 g.přírodní karoteny 46 mg, vitamín E 18 mg, kloenzim q10 12mg.

SKLADOVÁNÍ:
Skladujte v chladu a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

 
Upozornění:
Při teplotě pod 18°C může dojít k zakalení oleje, při teplotě pod 5°C může dojít ke ztuhnutí - nemá vliv na kvalitu, umístěte k přiměřenému zdroji tepla (ne na slunce!). Nevystavujte teplotám vyšším jak 50°C. Chraňte před přímým slunečním světlem.
 
OBSAH:
500 ml, plast